Koszula

Koszule męskie – to podstawa w szafie eleganckiego przystojniaka

9 kwietnia 2020

Męska koszula to główny element ubrania prawdziwego pana. Dobrze dobrana wraz z całością stylizacji potrafi dołożyć każdemu panu wytworności oraz męskości. Koszule warto nosić z marynarką i na przykład ze sztruksami. W zależności od pory dnia jak również wyjścia może być ona konwencjonalna?powszechna: biała lub w intensywnym kolorze. Odpowiednio dopasowana do figury podkreśli ją, jak również zakryje wystający mięsień piwny. Nie od dziś bowiem wiadomo, że facet w koszuli robi na kobietach nieodparte zaaferowanie.

W jaki sposób komponować koszule męskie

Koszule proponuje się ubierać na wiele różnych sposobów. Stylizuje się do wyjścia, a także do pory dnia. Na wesele, pod marynarkę, na pewno sprawdzi się jeden z eleganckich fasonów, chociażby zrobionych z jedwabiu, lekko lśniących, który zaznaczy galanterię sytuacji, a jednocześnie ochłodzi ciało przy gorącej temperaturze. Do biura panowie najczęściej lubią ubierać się w formie luźnej, wobec tego w zależności od zawodu, sprawdzi się koszula zarówno ubrana sama, ale też razem z męskim żakietem. Zamierzając zestawić elegancję z bezpretensjonalnością, koszulę można włożyć między innymi do spodni jeansowych. Do pracy w urzędzie radzi się wybierać koszule klasyczne, pastelowe. Warto też pamiętać, że koszula do kancelari powinna mieć zawsze do nadgarstka rękaw. W upały warto podwinąć rękawy. Kupując koszulę do marynarki istotne jest, by stylizacja tworzyła wyróżniające się zestawienie. Gdy więc mężczyzna chce założyć delikatną w kolorze marynarkę, to musi dobrać do niej o intensywnym kolorze koszulę. Jeśli męski żakiet jest w głębokim kolorze to zniewalająca do niej będzie błękitna koszula. Intensywne kolory koszul mężczyźni lubią zakładać na niezobowiązujące zloty towarzyskie. W tym przypadku sprawdzają się także koszule z obrazkami, na przykład w kratę, a także lubiane koszule jeansowe. Koszule z rękawem skróconym, w ciemnych barwach lub w interesujące rysunki, wspaniale zaprezentują się w czasie urlopu z krótkimi spodenkami i sandałami (uwaga! bez skarpet). Ta interesująca i wygodna stylizacja podkreśli luz, a jednocześnie doda wytworności. Ponadto każdy pan powinien także znać zasady w jaki sposób wkładać koszule, czyli kiedy włożyć ją do spodni, a kiedy powinna być puszczona luzem. W dżinsy zawsze trzeba włożyć koszule o stylu uniwersalnym. Takiego wkładania koszul nie zaleca się jednak facetom z nadwagą i wystającym brzuchem. Primo, mocno go zaznaczają, ponadto może się przytrafić, że koszula zacznie się rozwierać między guzikami. Zatem w tym przypadku dobrze jest prowadzić poszukiwania koszul codziennych bądź koszul jeansowych, które można puścić na wierzch. koszula męska na wieczór

Elegancka koszula męska- opis

Chcąc kupić odpowiednią koszulę każdy pan powinien wziąć pod uwagę, przede wszystkim materiał, z którego była uszyta. Zaleca się kupowanie koszul z materiałów naturalnych, jak na przykład bawełna. Nienaturalne materiały powodują nadmierne pocenie się, z którym nie poradzi sobie nawet porządny antyperspirant. Tym bardziej, że zanieczyszczenia z potu nie wyglądają ładne. Godzi się na koszule o składzie bawełna i poliester, w skali 4:1. Wtedy koszule łatwo jest po wyjeciu z pralki uprasować. Wybierając koszulę jeansową, należy sprawdzić czy jest ona elastyczna. Nieelastyczna zapewne będzie tamowała ruchy.
Fason jest ważny

Prawidłowo kupiony do sylwetki fason, zapewne ją podkreśli i zakryje wszystkie mankamenty. Wyróżniamy następujące kompozycje koszul:

Slim fit to koszule dopasowane, mające podkreślić silną figurę. Posiadają duże wycięcie w pasie.
Regular fit to koszule uszyte z myślą dla mężczyzn zaokrąglonych lub posiadających brzuszek. Ich rolą jest ukrycie go.

Ponadto rozróżnia się koszule z rękawem sięgającym nadgarstków, z zapięciami przy ściągaczach lub otworami na spinki, oraz koszule casual, czyli z rękawem krótkim.

W czasie dobierania męskiej koszuli powinno się także dobrać kołnierzyk. Rozróżniamy kołnierzyki następujące:

Kent- jest powszechny i najcześciej wszywany w męskich koszulach
Włoski- do eleganckiego krawata, w koszulach dystyngowanych
Button-down- stosowany do koszul męskich casualowych oraz koszul jeansowych.

Kupując męską koszulę trzeba pamiętać, o dobraniu jej odpowiedniego rozmiaru. Nie może być zatem ani za obcisła, ani zbyt obszerna.